Sürekli yeni şeyler eklediğimiz “ölmeden önce yapılacaklar” listelerimiz büyüdükçe, yapılacakların  en önemlilerini aklımızdan çıkarabiliyoruz bazen. Bu nedenle seyahat severlerin uğrak noktası ve dünyanın en güzel yerlerini bir listede derledik.

1

Nairobi, Kenya

Neden gitmeliyiz: Afrika'nın safari başkenti hem de kıtanın en hızlı büyüyen şehirlerinden biri olan Nairobi, şehir ve vahşi yaşam arasında benzersiz bir kontrast sunuyor.
2

Juneau, Amerika Birleşik Devletleri

Neden gitmeliyim: Taze, yerel deniz ürünleri ve doğası gereği lezzetli ve çevre dostu bir yer.
3

Hong Kong

Neden gitmelisin: Hong Kong küçük bir ada olabilir, ama kültürle dolu! Müzeler ve büyük bir kültür merkezi dahil olmak üzere yeni ve heyecan verici cazibe merkezleri , onu keşfetmek için mükemmel bir şehir yapar. Aynı zamanda kendi başınıza gezmek için dünyanın en güvenli şehirlerinden biri.
4

Litchfield Ulusal Parkı, Avustralya

Neden gitmelisin: Çarpıcı manzaralar ve göz alıcı doğal havuzlara yol açan çarpıcı şelaleler yürüyüş parkurlarıyla, Litchfield Ulusal Parkı'nı ziyaret etmek dünyanın geri kalanının var olduğunu unutturur.
5

Patagonya, Şili

Neden gitmelisin: 17 farklı milli parkı ile Şili mükemmel bir yer.Daha fazla anlatamadık yani.
6

Yukon, Kanada

Neden gitmelisin: Kuzey ışıklarına bir göz atmanın en iyi yeri.
7

San Juan, Porto Riko

Neden gitmeliyim: Muhteşem yemeklerle , renkli mimarisi ve muhteşem doğal güzelliği ile bu yıl adaya seyahat etmek için herhangi bir sebep yok.
8

Panama

Neden gitmelisin: Yerel halkla parti yapabilir ve tarihi eski kenti keşfedebilirsiniz.
9

Matera, İtalya

Neden gitmelisin: Dünyanın en eski sürekli yerleşim şehirlerinden biri olan Matera, kültürel önemi nedeniyle 2019'un Avrupa Kültür Başkentlerinden biri olarak seçildi . Antik mimari ile modern yemek ve eğlencenin karışımı kesinlikle büyüleyici.
10

Yokohama, Japonya

Neden gitmelisiniz: Renkli liman şehri Yokohama, Japonya'nın en büyük stadyumuna ev sahipliği yapıyor. Yemekler de inanılmaz: Shin-Yokohama Ramen Müzesi'ni ziyaret etmenizi ve Chinatown'da atıştırmanızı öneriyoruz.